Frank Longbottom

14. listopadu 2010 v 20:24 |  studenti
Informace o Frankovi (i o Alici)


Frank Longbottom je čistokrevný čaroděj, bývalý bystrozor na ministerstvu kouzel během prvního vzestupu lorda Voldemorta k moci, syn Augusty Longbottomé, a manžel bystrozorky Alice Longbottomové. On a jeho manželka Alice byli členové Fénixova řádu a bojovali proti Smrtijedům během první kouzelnické války. Na konci války, když jejich syn Neville byl pouze dítě, on a jeho manželka byli mučeni v šílenství čtyřma Smrtijedy, a následně umístěni v nemocnici St. Munga pro kouzelné choroby a úrazy.

*

                O Frankově časném životě je toho málo známo. Po absolvování Bradavic, školy čar a kouzel, se Frank stal dobrým a respektovaným bystrozorem, stejně jako jeho manželka, Alice. V té době rostla Voldemortova moc čím dál víc, a Alice a Frank se připojil k Fénixůvě řádu.

                Jako bystrozory a členy Řádu, se Frank a Alice vzpíraly Voldemortovi celkem třikrát. To způsobilo, že jejich syn, Neville, jeden z dvou mladých dětí, které byly možná předmětem proroctví provedené Sybillou Trelawneyovou o osobě, která by mohla porazit Temného pána. Další dítě byl Harry Potter, syn členů řádu Jamese a Lily Potterových. Trelawneyovou předpověď zaslechnul Smrtijed Severus Snape, který informoval Voldemorta. Temný pán si vybral Harryho, protože on byl také poločistokrevný, a tak byl poražen poprvé 31. října, 1981. Není známo, zda Longbottomovým bylo řečeno o proroctví, protože není známo, jestli se někde schovali

                Nicméně, po pádu Voldemorta byli mučeni až k hranici šílenství Cruciatem Smrtijedy: Barty Skrkem ml., Bellatrix, Rodolphusem a Rabastanem Lestrangeovými. Jejich mučení je pamatováno jako jeden z nejhorších zločinů spáchaných následovníky Voldemorta, Smrtijedy.

                Frank Longbottom v současné době žije v Nemocnici sv Munga pro kouzelné choroby a úrazy s manželkou Alicí Longbottomovou v nevyléčitelném křídle. Neville Longbottom žije se svou babičkou, Augustou Longbottomovou, (Frank matka) a navštěvuje je na Vánoce a ostatní svátky. Ačkoli ho nepoznávají,
jako svého syna, Alice uznává, že Neville je někdo, kdo jí ke blízký.

Osobnost a zvláštnosti

                Frank byl dobrý a respektovaný bystrozor a člen Fénixova řádu. Říká se, že on a jeho manželka byli velmi milí. Poté, co byli umučeni k šílenství, nemohli rozpoznat jejich syna, ale Neville je stále miloval.

Magická editace schopnosti a dovednosti

    * Bystrozorské dovednosti: Frank byl velmi dobrý bystrozor, spolu s jeho manželkou a Alastorem Moodym. Frank a jeho manželka byli schopni vzdorovat lordu Voldemortovi celkem třikrát. Nakonec byli umučeni k šílenství Smrtijedy, včetně Bellatrix Lestrangeové a Bartym Skrkem ml., kteří hledaly informace o pádu svého pána.

                Frank a jeho manželka byli bystrozory a členy Fénixova řádu. Měli spolu syna jménem Neville. Rok po narození Nevilla, Frank a Alice byli umučeni k šílenství čtyřma Smrtijedy, kteří hledaly informace o pádu svého pána. Smrtijedi byli na doživotí uvězněni v Azkabanu, ale Frank a Alice byly trvale posláni do nemocnice sv Munga pro kouzelnické choroby a úrazy.

Fénixův řád

                Ostatní členové Fénixova řádu měli zřejmě dobrý vztah s Frankem a Alicí během první kouzelnické války. Někteří z nich, jako je třeba Alastor Moody, byli velmi smutní, že byli umučeni k šílenství. Moody rovněž uvedl, že Longbottomovi by raději zemřeli, než by žily v šílenství.

Frank Longbottom

                Frank je anglické jméno a znamená volný nebo pravdivý.
* Franks byl germánský kmen, který se usadil ve Francii a Nizozemsku. Název je odvozen od slova, které znamená "oštěp."Frank a Alice
článek je ze stránky: --- ale překládala jsem já, tudiž při případném kopírování uvádějte můj odkaz!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.