Dum spiro, spero - 37. Nadšení

3. října 2010 v 11:15 |  Dum spiro, spero
Dum spiro, spero - 37.  Nadšení


"Jamesi!" vykřikla Lily. Ještě před chvíli jsme seděli ve Velké síni a smály jsme se tomu, jak sebou Křiklan furt vrtěl (ale my v tom svědícím prášku ruce neměly!). Uběhl celý měsíc od té doby, kdy jsem si zařvala na Blacka, měsíc od té doby, co jsem byla přijata na nejprestižnější školu pro bystrozory z celé Evropy! (Celý měsíc od té doby, co jsem zjistila, že mě Brumbál pravděpodobně miluje. Vzhledem k tomu, jak byl nadšený:D) Ale teď bylo jednoznačně jasné, že přišel James, Lily ztratila rozum a s rozcuchanym kapitánem se sem přicoural i Pan Dokonalý (Debil.).
Zaslechla jsem typický křik sovy. Zvedla jsem udiveně oči nahoru a zjistila jsem, že ke mně právě letí obrovitá sova. Těžce dosedla na zem a podala mi pařát, na kterém visel taky velký balík.
"Díky." v puse jsem měla najednou sucho. Je to tu...
"To je TEN dopis?" vzbudila se Lily na chvíli ze svého opojení.
"Jo." přikývla jsem vyděšeně. S posvátnou úctou jsem balík otevřela. Měl velikost tak akorát pro to, co tak bylo tlusté modré desky a dopis. Nejdřív jsem otevřela onen dopis a vytáhla jsem z něj pergamen.
Vážená slečno Noirová,
Vida. Už mě i oslovují.
s radostí Vám oznamujeme, že jste byla přijata na Youngovu Akademii Bystrozorů Nejvyššího Řádu. Váš nástup bude očekáván 21. srpna t. r..
Podrobnosti o nutných zavazadlech, učebnicích, knihách, ale i jazykové zásobě naleznete v příloze. Ta také obsahuje několik nutností, které bychom Vám měli poskytnout o Vašich spolužácích - jejich národnost, jméno, fotografie, zvláštní poznávací znaky. Tuto složku můžete otevřít pouze Vaší krví.
"Ty sou paranoidní." odfrkla jsem si.
S pozdravem
Blá blá blá... Jméno jsem se neobtěžovala vyluštit, rovnou jsem se rozloučila s Lily, popadla jsem modrou složku a dopis a okamžitě jsem se rozeběhla do naší ložnice. Mám ještě dvě hodiny, jelikož nám odpadlo přeměňování. Výborně...
V ložnici jsem sebou sekla do postele, ignorovala jsem spící holky (je fakt, že sme si přivstaly, no...) a nedočkavě jsem se zadívalana pergameny, bezpečně schované ve složce. Jak ji mám asi tak otevřít? Jako já vim, že krví... ale jak? Proboha, to se mám ŘÍZNOUT?!?
"To bude bolet," zamumlala jsem. Rozhlédla jsem se kolem sebe a pohled mi padl na brk. Nůž tu nemám, takže tohle je jediná možnost... Hrábla jsem po něm a na chvíli jsem zaváhala. Pak jsem popadla brk, zvedla jsem ho vysoko nad sebe a švihla jsem s ním dolů. "Au!" ulevila jsem si co nejtišeji. To tak strašně bolelo! Podívala jsem se na ruku, ale tam byla jenom otlačenina. Čekala jsem něco jako protrhlou žílu a ono mi to neprotrhlo ani tu blbou kůži? Zopakovala jsem švih s bolestně sevřenými víčky. Tentokrát jsem mlčela a když jsem otevřela oči, spokojeně jsem si mohla prohlédnout kapku krve, která se mi laskavě vykulila z ruky. No fajn... Přitiskla jsem ruku k deskám a v těch jakoby cvaklo nebo co... A bylo to.
Potřásla jsem rukou. Sakra, začíná to fakt bolet...
Povzdechla jsem si a otevřela jsem desky. Vypadlo z nich několik složek. Otevřela jsem první a začetla jsem se do charakteristik mých - zajisté také paranoidních - spolužáků.
Joshua Becker
- Američan
- ovládá nitrobranu, nitrozpyt
Ewa Dworakova
- Polka
- empatička
Daniel Burikin
- Rus
- ovládá nemagický boj
Alessander Klein
- Neměc
- specializuje se na magický boj
Leona Netterde
- Francouzka
- telepatička, specializace - autosugesce
Faith Noirová
- Angličanka
- mág, útočná kouzla
Magnus Shall
- Dán
- telekinetik
Sergej Uvěčij
- Rus
- ovládá psychickou magii
Elizabeth Wrathová
- Angličanka
- magická odolnost, obranná kouzla
Hele, Angličanka! Že jsem ji tam neviděla... No, asi si zajdu do knihovny, protože polovinu těch schopností vůbec neznám... Chi chi, ani netušim, jak ví, že jsem mág, když ani nevim, co to je. No nic... Na to se přijde.
Ještě jsem rozbalila ten zbytek... Hele, to je fakt... děs!
Asi s sebou potáhnu všechno, co mám... Budu muset nakoupit strašně moc učebnic... A budu se muset naučit alespoň dva další jazyky. Což jsem teda chtěla, ale za půl roku? A od koho? Panebože...


Povídku napsala Lily of the valley a já si ji nijak nepřivlastňuji.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.