Dum spiro, spero - Život s bolestí - info

26. září 2010 v 22:39 |  Dum spiro, spero
Dum spiro, spero - latinský citát znamenající "dokud dýchám, doufám".

Tato povídka je má láska - častokrát opovržena, abych se k ní znovu vrátila a přivítala ji. Táhneme to spolu přes dva roky, a ve chvíli, kdy tyto řádky píšu, se chystám ji ukončit. Ale abych tu nebásnila o sobě, podám nějaké informace.
Doba, ve které se odehrává: Sedmý ročník Pobertů - od prázdnin; poté ještě čtyři roky do doby zavraždění Potterových

Žánr: Neuvěřitelná směska; některé kapitoly jsou celé věnovány pobavení čtenáři, hlavně zpočátku; později se ve mně něco zlomilo a nedokázala jsem napsat něco veselejšího. Takže také depresivní, dokonce romantika. Možná i dobrodružství, jak se to vezme.

Postavy: Faith Noirová (AUTP), Lily Evansová, James Potter, Sirius Black, Remus Lupin, Peter Pettigrew, Lucius Malfoy, Alessander Klein (AUTP), Sergej Uvěčij (AUTP), Richard Graham (AUTP), Ewa Dworakova (AUTP), Elizabeth Wrathová (AUTP), Albus Brumbál,... mnoho dalších. Jak jste si všimli, mám tu přehršel vlastních postav, povídka je trochu méně obvyklá Pobertovská.;)

Upozornění: Ke konci smrt mnoha hlavních postav, ratting od 15

Popis: Faith je dcera původně neutrálních rodičů, kteří se přiklonili na stranu Voldemorta. Po několika (velmi afektovaných, hysterických, nelogických a samozřejmě) strastiplných chvílích se rozhodne utéct, což jí (kupodivu) vyjde.
Později na škole prožívá první skutečnou lásku (a hádejte s kým), ale vztah musí ukončit (hádejte proč). Dostává se na prestižní Akademii (a jak se později zjistí, omylem), kde se setkává s několika nadanými lidmi a s většinou se spřátelí.
(Pak nastává řada dementních zvratů, protože jsem to chtěla urychlit.)
Po vystudování Akademie (o které je tam mimochodem jenom několik zanedbatelných kapitol, i když jsem měla vymyšleno mnohem víc děje) se dostává do Ameriky, kde pracuje rok jako bystrozorka.
Poté se nedobrovolně vrací do Anglie.

Stav: Nedokončená (a nekonečná)

Varování: Povídka je psána v ich-formě, kdo to nemá rád (nebo nemá rád Poberty, neuvěřitelnou občasnou MS a GS), ať to raději nečte.

Varování na druhou: Povídka je, jak už jsem psala, stará dva roky. Chuděra malá si toho hodně prožila, zvlášť z počátku trpěla pod mou začátečnickou a uspěchanou rukou. Tímto se jí (i potenciálním čtenářům) omlouvám.

Povídku napsala Lily of the valley a já si ji nijak nepřivlastňuji.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.