Informace o Nebelvíru

16. srpna 2010 v 0:24 |  vlastnosti
Celý článek


Nebelvír (anglicky Gryffindor) je kolej Bradavické školy čar a kouzel v knihách o Harrym Potterovi spisovatelky J. K. Rowlingové. Barvy Nebelvíru jsou červená a zlatá. Erbovním zvířetem je lev může jim  být ovšem i gryf. Což by odpovídalo, vzhledem k tomu, že gryf je létající lev. Gryffindor může být předělávka z francoužštiny (Griffin d'or = zlatý gryf) a Nebelvír česká odvozenina (nebelvír = nebeský lev). Ředitelkou této koleje byla Minerva McGonagallová až do doby, kdy se z ní stala ředitelka Školy čar a kouzel v Bradavicích.
Pojmenování, dědicové a jejich předměty
Nebelvír se jmenuje podle svého zakladatele Godrika Nebelvíra, který býval přítelem Salazara Zmijozela (zakladatele Zmijozelu) poté se z nich stali nepřátelé. Co se týče dědiců, není žádný znám, ale předpokládá se, že to jsou Harry Potter a Neville Longbottom. Oba se totiž narodili 31. 7. o půlnoci - což je znamení lva a nejmagičtější datum v tomto období je půlnoc 31. 7. Jediný předmět, který je znám je meč, který vytáhl Harry Potter z magického klobouku a nyní je v ředitelně Bradavic.
Dobré a špatné vlastnosti nebelvírských
Žáci Nebelvíru se vyznačují statečností, odvahou a poměrně vysokým morálním kodexem.
"Možná tě čeká Nebelvír, kde mají chrabré srdce; odvaha, klid a rytířskost jdou u nich ruku v ruce." (Moudrý klobouk; Harry Potter a Kámen mudrců, str. 113)
O špatných vlastnostech nepadla v knihách ani zmínka.

http://fc09.deviantart.net/fs70/i/2010/007/b/a/Gryffindor__by_tonyszczudlo.jpgZdroj: Click
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.